سایت سرگرمی
سه شنبه , ۲ آبان ۱۳۹۶
کریسمس - سایت سرگرمی قوری

چند رسم عجیب کریسمس در کشور های مختلف

هر سال مسیحیان سال جدید خود را جشن میگیرند این جشن شناخته شده که به کریسمس معروف است در کشور های مختلف به شکل های گوناگونی برگذار میشود که امروز چند رسم عجیب کریسمس را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

مردم در کشور های مختلف بر این باور هستند که با آمدن سال نو صفحه جدیدی در زندگیشان آغاز میشود؛ از این رو آنها دست به کار های عجیب و خنده داری میزنند که اشاره به این رسم ها خالی از لطف نیست.

در دانمارک مردم در کریسمس جلوی خانه همسایه ظرف میشکنند.

یک سنت عجیب مرد کشور دانمارک پرتاب اشیای چینی به مقابل درب همسایه و دوستان است. آنها اشیای چینی را به مقابل خانه دوستان خود می اندازند و میشکنند؛ جالب تر آنکه جلوی خانه هرکس ظرف شکسته بیشتری وجود داشته باشد. به این معناست که سال خوب و خوشی خواهد داشت؛ زیرا دوستان و آشنایان زیادی دارد.

مردم آمریکا کریسمس را با بوسه جشن میگیرند.

مردم آمرکا در جشن کریسمس نزدیک ترین عضو خانواده یا نزدیک ترین دوست خودرا در لحظه تحویل سال میبوسند. این بوسه بنابه نظر آنها کدورت و ناراحتی هارا ازبین میبرد؛ و سال نو را زیبا و خاطره انگیز می کند.

مردم شیلی کریسمس را در گورستان جشن می گیرند.

مردم شیلی کریسمس را با افراد خانواده خود که طی پانزده سال گذشته فوت کرده اند جشن میگیرند. این سنت باور نکردنی هرساله انجام میشود. درهای گورستان ساعت ۱۱ شب به روی اهالی گشوده میشوند و مردم با شمع هایی در دست کنار درگذشتگان خود میروند.

آنها بر این عقیده هستند که درگذشتگان در سال نو چشم انتظار وابستگان هستند. و با جشن گرفتن در کنار آنها موجب شادی روح گذشتگان خود میشوند.

آتش زدن به مترسک سنت عجیب آکوادری ها در جشن گرفتن کریسمس.

مردم آکوادر سال نو میلادی خودرا با آتش زدن به یک مترسک دست ساز آغاز میکنند. این مترسک نمادی از تمام اتفاقات بد سال گذشته است که میسوزد. آتش زدن به مترسک موجب میشود تمام بد شانسی ها فرار کنند و از اهلی دور شوند.

آتش زدن به مترسک در جشن کریسمس - سایت سرگرمی قوری
آتش زدن به مترسک در جشن کریسمس – سایت سرگرمی قوری

پوشیدن لباس های رنگارنگ در مکزیک و بولیوی.

مردم مکزیک و بولیوی و همچنین ساکنان برزیل با پوشیدن لباس های رنگارنگ به استقبال کریسمس میروند. افردای که مجرد هستند لباس قرمز میپوشند و این نشان دهنده عشق و صمیمیت است.

افرادی که خواه ثروت هستند با به تن کردن لباس های زرد رنگ در پی جذب ثروت در می آیند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *