سایت سرگرمی
شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۶
عوامل موثر بر رشد عضلات
عوامل موثر بر رشد عضلات

عوامل موثر بر رشد عضلات

عوامل موثر بر رشد عضلات را در یک پست اختصاصی خدممتان تقدیم می کنیم. که در آن به بررسی عوامل موثر بر رشد عضلات خواهیم پرداخت.

پروتئین مهم ترین عامل در رشد عضلات

اگر میخواهید شاهد رشد عضلات خود باشید به مصرف پروتئین بیشتر بیاندیشید. پروتئین صرفا در قوطی های مکمل گران قیمت نیست. پروتئین لازم برای رشد عضلات خود را می توانید از طریق غذایی که میخرید تامین کنید.

بر روی نقاط ضعف خود بیشتر زوم کنید

بعضی از ماهیچه ها دیر از سایر ماهیچه ها رشد می کنند و بالعکس. نقاطی را که استعداد کمتری دارند بیشتر تحت فشار قرار دهید.

در این مواقع بهترین روش کار کردن بر روی آنها قبل از انجام سایر تمرین ها می باشد آن هم زمانی که انرژی و قدرت بیشتر از مواقع دیگری باشد. در حالت های دیگر، ممکن است نیاز داشته باشید تا حجم تمرینی تان را بر روی نقاط ضعیف تر افزایش و در عوض بر روی نقاط قوی کاهش دهید. این شیوه ها موثرترین راه برای تقویت نقاط ضعف بدنی شما می باشد.

ذهن خود را برای حداکثر رشد عضلات خود آماده کنید

استرس نقش کلیدی در فعالیت های ورزشی دارد. هنگام که شما استرس دارید هورمون های را فعال می کنید که موجب تحلیل در عضلات شما می شوند. استرس نه تنها یکی از علت رشد نکردن عضلات است. بلکه موجب آب شدن عضلات شما می شود.

زمانی که شما استرس دارید نمیتوانید تمرکز کافی در حین تمرین داشته باشید که این می تواند علت رشد نکردن عضلات باشد.

برای رشد عضلات خود هدف داشته باشید

موقعی که نمیدانید که به کجا می روید آیا به مقصدی دلخواه و مطلوبی خواهید رسید یا خیر؟

در تمام فعالیت های خود از جمله رشد عضلات خود برنامه معین داشته باشید. البته هر برنامه ای نتیجه مثبتی نخواهد داشت. برنامه ای که معقول نباشد علاوه بر اینکه شما را به هدف مطلوب نخواهد رسانید؛ بلکه موجب دور شدن شما از هدف خواهد شد. مثلا یک مصدومیت چقدر میتواند شمارا عقب بیاندازد؟

اختصاصی سایت سرگرمی قوری.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *