سایت سرگرمی
پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
علت رشد نکردن عضلات
علت رشد نکردن عضلات

علت رشد نکردن عضلات

سایت سرگرمی قوری: خیلی از افراد از رشد نکردن عضلات خود می نالند و مدعی هستند که با وجود تمرینات بدنسازی شاهد رشد نکردن عضلات هستند. امروز در این مقاله در قسمت تناسب اندام سایت سرگرمی قوری قصد داریم علت رشد نکردن عضلات در بدنسازی را مورد بررسی قرار دهیم.

به اندازه کافی استراحت می کنید؟

عضلات شما هنگام بدنسازی و تمرین رشد نمی کنند، عضلات شما پس از تمرین و موقع خواب و استراحت و هنگامی که در حال تماشای تلوزیون هستید رشد میکنند. نداشتن استراحت کافی می تواند از علت های رشد نکردن عضلات باشند. پس از این پس به استراحت خود اهمیت بیشتری بدهید.

در تمرینات خود تنوع داشته باشید.

انجام پرس سینه و اسکوات به صورت یکسان نمی‌تواند کارساز باشد. اگر روزانه تمرینات ورزشی یکسانی انجام دهید به هدف خود یعنی ساخت عضلات قوی نخواهید رسید. برای اینکه بتوانید رشد عضلات را تحریک کنید باید از تمرینات ورزشی متنوع استفاده نمایید. بهترین روش برای انجام اینکار استفاده از تمرینات ورزشی متفاوت است.

از وزنه‌های سنگین استفاده نمی‌کنید:
ساخت عضلات یکی از تغییرات بیولوژیکی مهمی است که نیازمند محرک‌هایی برای انجام اینکار است. این موضوع بدین معنی است که شما باید شدت تمرینات خود را بیشتر کنید تا به بدن کمک کند ساخت عضلات را آغاز نماید. نکته کلیدی این است که استفاده از وزنه‌های بیشتر می‌تواند موثر باشد. مهم نیست در هفته چند بار ورزش می‌کنید یا چقدر در این مسیر ثابت قدم هستید، اگر خودتان را در این تمرینات به چالش نکشید، نمی‌توانید عضلات مورد نیاز خود را بسازید. سه ست از تمرینات ورزشی را که دوست دارید انجام دهید، بین هر ست ۹۰ ثانیه استراحت کنید.

تغذیه مناسبی دارید؟

بدن برای رشد عضلات به موادی نیاز دارد که اگر در اختیار بدن قرار ندهید می تواند موجب رشد نکردن عضلات باشد. اگر چنانچه شما مواد مغذی مانند پروتئن و کربوهیدرات به اندازه کافی مصرف نکنید؛ بدن برای سوخت و ساز خود از مواد انباشته در عضلات خود بویژه پروتئین استفاده خواهد کرد و موجب رشد نکردن عضلات خواهد بود.

تکرارهای شما همه اشتباه هستند:
زمانی که از تمرینات قدرتی استفاده می‌کنید، ممکن است بخواهید سه ست استاندارد را به صورت ۱۰ الی ۱۲ بار در هر تمرین ورزشی تکرار کنید. اما چنین تفکری شما را از رسیدن به هدفتان باز می‌دارد. با اینکه تحقیقات و مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که تعداد بهینه تکرارها در به حداکثر رساندن ساخت عضلات حدود ۶ الی ۱۲ تکرار در هر ست است اما این موضوع بدین معنی نیست که همه آموزش‌های شما باید این چنین باشد. محدوده تکرار کمتر( ۱ الی ۵ تکرار در هر ست) را با استفاده از وزنه‌های سنگین و نیز محدوده تکرار بیشتر ( ۱۸ الی ۱۲ تکرار) را با وزنه های سبک تر انجام دهید. تنوع در تکرارها برای بهینه سازی رشد و توسعه عضلات بسیار موثر است.

جمع بندی:

اگر می خواهید شاهد رشد عضلات خود باشد می بایستی علاوه بر انجام تمرینات سخت و خوردن مکمل های گوناگون به سبک غذا خوردن خود و نحوه استراحت و غذاهایی که در طول روز مصرف می کنید؛ توجه داشته باشید.

علت رشد نکردن عضلات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *