سایت سرگرمی
پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
راه هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس
راه هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس

روش هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس

بالا بردن اعتماد به نفس چیزی است که همه به دنبال آن هستند؛ حتی افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند در پی این هستند که اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.

امروز در این نوشته از سایت سرگرمی قصد داریم روش هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس را خدمت شما همراهان معرفی کنیم.

شناسایی کردن فکر های تخریب گر

گفتن جمله هایی مانند «من نمی توانم» یا «مطمئنا شکست می خورم» یا «هیچ کس دوست ندارد به حرف های من گوش دهد» ناشی از فکر منفی ذهن شماست. این صدای درون اصلا به شما کمکی نخواهد کرد و مانع از رسیدن به رویاهای تان می شود.

افکار مثبت به جای منفی

برای این کار باید فکرهای مثبت را به ذهن راه دهید. می توانید از جملاتی مانند «من این کار را امتحان می کنم»، «در کارم موفق می شوم» یا «مردم به حرف های من گوش خواهند داد» استفاده و هر روزتان را با القای حرف های مثبت شروع کنید.

وقت گذرانی با افراد مثبت اندیش

برای بالا بردن اعتماد به نفس از میان دوستان یا اعضای خانواده با کسانی بیشتر معاشرت کنید که حال تان را بهتر می کنند. در این مورد به این نکات توجه بیشتری کنید:

از دوستانی که مدام شما را به نقد کشیده یا نقاط ضعف تان را برجسته می کنند، اجتناب کنید.

حتی نیت مثبت برخی افراد که مدام به شما می گویند چه باید بکنید، به اعتماد به نفس تان ضربه می زنند.

هر چه قدم های بیشتری در مسیر رسیدن به اهداف تان بردارید، افراد منفی باف بیشتر به شما موج منفی می دهند. برای بالا بردن اعتماد به نفس رابطه ی خود را با این افراد کم کنید.

دوری کردن از عوامل ناراحت کننده

از دیدن اشیا یا رفتن به مکان هایی که شما را به یاد خاطرات بد گذشته می اندازند، اجتناب کنید. برای مثال لباس هایی که دیگر اندازه ی شما نیستند را در کمد نگه ندارید.برای بالا بردن اعتماد به نفس به افراد بدی که پیرامون خود دارید یا شغلی که دیگر به آن علاقمند نیستید فکر کنید و در صورت امکان تغییرات لازم را بدهید.

راه هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *