سایت سرگرمی
پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
دندان سفید
دندان سفید

راز داشتن دندان سفید و درخشان چیست؟

اگر میخواهید دندان سفید و درخشان داشته باشید و خنده تان زیبا باشد این مطلب را حتما بخوانید.

داشتن دندان سفید و درخشان خواسته بسیاری از افراد است و این سوال پیش می آید که چگونه برخی افراد دندان های این چنین سفیدی دارند در ادامه چند روش برای داشتن دندان سفید برایتان آورده ایم:

از روغن استفاده کنید

این راه یک فن بسیار قدیمی بوده و در طب باستان نیز آمده است. برای سفید کردن دندان ها، می توان یک قاشق غذاخوری روغنی مانند روغن نارگیل را به مدت ۲۰ دقیقده در دهان چرخانده و سپس دهان را به خوبی بشویید. با این کار باکتری های موجود در دهان به دام افتاده و دندان ها سفیدتر خواهد شد.

استفاده از سرکه

روش طبیعی دیگر استفاده از سرکه سیب است، می توان با غرغره کردن کمی سرکه سیب، دندان ها را سفیدتر و لبخندی زیباتر داشت.

روش ونیر

از جمله روش های پزشکی برای رفع زردی دندان، روش هایی موسوم به ونیر می باشد که بسیار کاربردی هستند. در این روش، سطح دندان با غشایی از جنس چینی یا سرامیک پوشیده شده و باعث بهبود شکل ظاهری و تغییر رنگ و هم ردیف کردن دندان ها می شود. این غشا در برابر لکه و زردی مقاوم بوده و ۵ تا ۱۰ سال می تواند باقی بماند. از آن جا که ممکن است نیاز به برداشتن قسمتی از مینای دندان باشد، بنابراین روشی غیرقابل بازگشت بوده و نیاز به چند جلسه دندانپزشکی دارد.

بلیچینگ

سفید کردن دندان با کمک دندانپزشک راهی موثر برای برطرف کردن زردی است. دندانپزشک با استفاده از محصولاتی که حاوی پراکسید هیدروژن در غلظت های مختلف از ۲۵ تا ۴۰ درصد می باشد، اقدام به بلیچینگ می کنند. البته می توان گفت این روش یکی از پرهزینه ترین راه ها نیز می باشد.

مسواک زدن صحیح

یکی از بهترین راه هایی که از زرد شدن دندان ها پیشگیری می کند و موجب داشتن دندان سفید میشود، مراقبت صحیح از آن هاست. به طور مرتب از مسواک، نخ دندان و خمیردندان های مناسب استفاده کنید. جلوگیری از پوسیدگی دندان، می تواند به سفید شدن دندان ها کمک کند. خمیر دندان های سفید کننده برای از بین بردن لکه ها موثرند اما نباید روی آن ها بیش از حد حساب کرد، زیرا استفاده زیاد از آن ها می تواند منجر به ساییدگی بیشتر مینای دندان گردد. بنابراین توصیه می شود با مراقبت های خانگی از زرد شدن دندان ها پیشگیری کنید.

X دندان سفیدX راز داشتن دندان سفیدX چگونه دندان سفیدی داشته باشیمX سفید کردن سریع دندانX روش سریع برای دندان سفیدX دندان های سفیدX سفید کننده دندان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *