سایت سرگرمی
سه شنبه , ۲ آبان ۱۳۹۶
خاصیت های طلا
خاصیت های طلا

خاصیت های طلا و اطلاعاتی باور نکردنی در مورد آن

خاصیت های طلا بسیار زیاد است؛ طلا فلزی است که بخاطر آن جنگ های زیادی انجام شده طلا در دوران باستان به عنوان واحد پول مورد استفاده قرار می گرفته. طلا فلزی است که هیچ گونه خاصیت سمی ندارد و می توان آن را خورد.

هندی ها رکورد دار استفاده از طلا هستند

علاقه مردم هند به طلا سال به سال افزایش پیدا می کند به همین دلیل هند بیشترین مصرف فلز طلا را در دنیا به خود اختصاص داده است. مردم این کشور از طلا هم برای سرمایه گذاری و هم به خاطر ارزش های فرهنگی که برای آن قائلند استفاده می کنند.

دوبی شهر طلایی جهان است

خاصیت های طلا - خود پرداز از جنس طلا
خاصیت های طلا – خود پرداز از جنس طلا

تب طلا چنان در دوبی بالا گرفته است که در ماه می سال ۲۰۱۰ اولین دستگاه خودپرداز طلایی در یکی از هتل های لوکس شهر ابوظبی نصب شد.
طلا شما را خنک نگه می دارد
از طلا در ساخت کلاه فضانوردان و مخصوصاً شیشه آن استفاده می شود زیرا طلا اشعه فرا بنفش را منعکس کرده و همزمان اجازه می دهد که نور خورشید به داخل کلاه بتابد. بدین ترتیب فضای داخل کلاه روشن اما خنک باقی می ماند.

منشأ طلا از فضا است
تمام طلاهایی که امروزه در معادن وجود دارد از انفجار سنگ های آسمانی در میلیاردها سال پیش به وجود آمده اند.

طلا کم یاب ترین فلز روی زمین به شمار می آید
یکی از دلایل اصلی گران بودن طلا این است که به شدت کمیاب بوده و تنها در جاهای خاصی یافت می شود. مقدار طلایی که از روز کشف تا به امروز ذوب شده به اندازه مقدار آهنی است که در کمتر از یک ساعت در جهان گداخته می شود.

گیاهان نیز طلا دارند
مقادیر بسیار کمی طلا در برگ های درخت اکالیپتوس وجود دارد اما مقدار آن چنان ناچیز است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود.

مقدار طلایی که تاکنون کشف شده بسیار کم تر از آن چیزی است که فکر می کنید

واقعیت جالب و شنیدنی در مورد طلا که شما را شگفت زده خواهند کرد
مقدار طلایی که تاکنون از معادن استخراج شده چنان ناچیز است که می توان تمام آن را در ۳ استخر شنای المپیک به راحتی جای داد.

برخی از افراد از طلا می ترسند
ترس از طلا را آوروفوبیا (Aurophobia) می نامند. افرادی که به آوروفوبیا مبتلا هستند در صورت دیدن طلا دچار حمله عصبی می شوند.

خاصیت های طلا در درمان
واقعیت جالب و شنیدنی در مورد طلا که شما را شگفت زده خواهند کرد
می توان طلا را به شکل مایع در آورده و به صورت عضلانی تزریق کرد. طلا در درمان سرطان و آرتروز روماتوئید موثر است. گفته می شود که استفاده از طلا به عنوان دارو در هفت مورد از هر ده مورد موفقیت آمیز خواهد بود.

در جوایز ورزشی و هنری نشانه پیروزی به شمار می آید
در هنگام دریافت مدال ها و جام های مسابقات ورزشی و رویدادهای فرهنگی نیز طلا همواره بیشترین خواهان و ارزش را داشته است زیرا طلا نماد رسیدن به موفقیت به شمار می آید.

خاصیت های طلا در چکش خواری

این فلز گرانبها چنان انعطاف پذیر است که می توان یک اونس از آن را چنان پهن کرد که به یک ورقه ۹۰ متر مربعی تبدیل شود.

در اقیانوس ها طلای زیادی وجود دارد

هر مایل مکعب از آب دریا حاوی ۲۵ تن طلا است بنابراین در تمام اقیانوس ها بیش از ۱۰ میلیارد تن طلا وجود دارد. اما متاسفانه هیچ راهی برای استخراج آن تاکنون پیدا نشده است.

از خاصیت های طلا قابلیت هضم آن است

طلا یک فلز غیر سمی است از این رو می توان لایه های نازک آن را همراه با غذا یا نوشیدنی خورد. در برخی فروشگاه ها برگ ها و لایه های نازک طلا را می فروشند و بعضی رستوران ها نیز افشانه طلا را به غذاهای خود اضافه می کنند. لازم نیست نگران خطرناک بودن آن باشید زیرا طلا به راحتی هضم می شود و مشکلی برای بدن شما ایجاد نخواهد کرد.
شاید همین عوامل موجب شده که طلا گران ترین فلز روی زمین باشد. البته علت گرانی طلا به کم یابی آن بر میگردد؛ طلا کم یاب ترین فلز روی کره زمین است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *