سایت سرگرمی
سه شنبه , ۲ آبان ۱۳۹۶
ترکیبات به کار رفته در شکلات صبحانه نوتلا
ترکیبات به کار رفته در شکلات صبحانه نوتلا

ترکیبات شکلات صبحانه نوتلا که شمارا متعجب خواهد کرد

شکلات صبحانه نوتلا برندی معروف و جهانی است. شکلات صبحانه نوتلا که در تبلیغات خود مدعی استفاده از مواد طبیعی است؛ در این مقاله به ترکیبات نوتلا پرداخته شده است که شما پس از آگاهی از آن کمتر ممکن است که اقدام به خوردن آن بکنید.

شکلات صبحانه نوتلا یک شکلات صبحانه فندقی اعتیاد آور است که با عنوان صبحانه سالم به فروش می رسد. در بیشتر کشور هایی که نوتلا به فروش می رسد؛ نوتلا ادعا دارد که در شکلات صبحانه نوتلا از هیچگونه رنگی استفاده نشده است اما واقعیت بر خلاف این است.

یک مرکز تحقیقاتی در هامبورگ آلمان به تجزیه مواد بکار رفته در داخل نوتلا پرداخته است. نتیجه این آزمایش ترکیبات نوتلا را نشان می دهد که به این ترتیب است.

ترکیبات به کار رفته در شکلات صبحانه نوتلا
ترکیبات به کار رفته در شکلات صبحانه نوتلا
  1. روغن درخت نخل
  2. کاکائو
  3. فندق
  4. شیر خشک
  5. فندق
  6. مقدار بسیار زیادی شکر

در برچسب ترکیبات روی محصول اذعان شده که در هر ۲ قاشق ۲۱ گرم شکر استفاده شده در حالیکه این مطلب دروغ محض است. و در هر قاشق از شکلات صبحانه نوتلا مقدار بسیار زیادی شکر و روغن درخت نخل که به پالم معروف است استفاده شده است.

بسیاری از پزشکان بر این عقیده هستند که استفاده روزانه و زیاد از روغن پالم موجب بروز سرطان در بدن فرد مصرف کننده می شود.

همچنین روی برچسب ترکیبات شکلات صبحانه نوتلا نوشته شده است که آگاهی از مواد تشکیل دهنده می تواند به انتخاب درست توسط مصرف کننده کمک کند در حالیکه بیشتر نوشته های روی برچسب محصول چیزی جز دروغ نیست.

امیدواریم شما با اطلاعاتی از این مطلب به دست آورده اید در انتخاب و خوردن این محصول تجدید نظر کنید. با توجه به اطلاعات فوق مصرف روزانه بیش از ۲قاشق از نوتلا احتمال بروز برخی سرطان ها و دیابت را در فرد مصرف کننده افزایش می دهد.

ترجمه اختصاصی سایت سرگرمی خونگرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *